Pirmas žingsnis google paieškos optimizavimui (SEO)

Šiame straipsnyje norėčiau pakalbėti apie SEO optimizaciją. Paprastiems vartotojams tai gali būti nesuprantama terminologija, tačiau pradėjus naudotis elektronine parduotuve nori nenori reikės šį terminą suprasti. Nebūtina labai daug gilintis, tačiau bent pagrindus rekomenduotina suprasti. Išmokus pagrindus, bus lengviau pereiti prie rimtesnės SEO optimizacijos. Kadangi SEO optimizacija apima labai platų spektrą ir dažniausiai viskas daroma žingsnis po žingsnio, šioje dalyje parašysiu apie svetainės žemėlapio naudą jūsų elektroninei parduotuvei. Mano manymu, tai yra tas žingsnis, nuo ko ir reikia pradėti optimizuoti jūsų svetainę ar parduotuvę google paieškos sistemai.

Atsidarote naršyklę, įvedate į google paiešką savo svetainės adresą ir matote ne tai ką norėtumėte matyti. Kyla natūralus klausimas - kodėl nerodo mano svetainės ar parduotuvės adreso? Atsakymas labai paprastas - jūsų domenas (svetainės vardas) dar nėra suindeksuotas google paieškos. Priežastis greičiausiai bus neseniai įregistruotas domenas (retesniais atvejais - domenas užblokuotas). Naujų domenų indeksavimas gali užtrūkti kelias savaites, o kartais net ir kelis mėnesius. Ką reikia atlikti, norint paspartinti šią procedūrą? Iš esmės tai savaiminis procesas, tačiau truputi paspartinsite indeksavimą, jei sugeneruosite svetainės žemėlapio adresą (ang. sitemap) ir patalpinsite jį google webmaster tools svetainėje (nemokama registracija: www.google.com/webmasters/).

Kaip tai atliekama OpenCart turinio valdymo sistemoje: prisijunkite prie parduotuvės administravimo, pasirinkite Plėtiniai > Produkto kanalai (ang. Extensions > Product Feeds). Čia rasite Google svetainės žemėlapis, aktyvuokite jį spaudžiant “Įdiegti”. Įdiegus, spauskite “Taisyti”. Matysite jūsų parduotuvės sugeneruotą url adresą, kurį nukopijuokite. Prisijunkite prie savo google webmaster tools paskyros ir pasirinkite savo domeną (jį turėjote įvesti kuriant naują google webmaster paskyrą). Kairėje pusėje spauskite ant Crawl > Sitemaps > Add/Test Sitemap. Į laukelį įklijuokite prieš tai OpenCart sistemoje nukopijuotą nuorodą. Išsaugokite pakeitimus.

Priskiriant sitemap, ne tik greičiau indeksuos jūsų parduotuvės adresą, bet ir google lengviau ras reikalingus puslapius iš jūsų domeno. Šis metodas yra būtinas visoms svetainėms ar elektroninėms parduotuvėms pradedant SEO optimizaciją. Yra galimybių ir kitais būdais generuoti svetainės žemėlapius, bet kadangi OpenCart turinio valdymo sistema jau turi generatorių - mes tuo ir pasinaudojome. Google webmaster tooks galite ne tik pridėti svetainės žemėlapį, bet ir rasti jūsų parduotuvės klaidas, patikrinti saugumo spragas, gauti pasiūlymus kaip optimizuoti jūsų parduotuvę ir t.t. Tai puikus įrankis ne tik pradedantiesiems, bet ir SEO specialistams. Kituose mūsų straipsniuose aprašysiu kitus SEO optimizacijos žingsnius, skirtus OpenCart elektroninėms parduotuvėms.

opengate.lt Paskelbė opengate.lt

0 komentarai apie "Pirmas žingsnis google paieškos optimizavimui (SEO)"

Komentuoti

Vardas:


Įveskite kodą:

Komentaras: