Galimybė rinktis - šablonas arba unikalaus dizaino sprendimas

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, elektroninė komercija iš tiesų yra labai konkurencinga rinka. Šį kartą aptarsiu konkrečiai elektroninių parduotuvių dizaino sąvoką. Vieni siūlo gausybę jau paruoštų dizainų (arba kitaip vadinamų šablonų), kiti - unikalų sprendimą, prie kurio dirbs dizaineris. Pasirinkimas tikrai didelis, bet ką rinktis? Iš vienos pusės atsakymas gali būti labai paprastas - nori būti unikalus ir išsiskirti iš kitų - renkuosi unikalų sprendimą, nori sutaupyti - renkuosi jau paruoštą sprendimą. Visgi, mano nuomone, reikėtų labiau pasigilinti ir apmąstyti ko jums iš tiesų reikia.

Daugelis žmonių net negali pagalvoti apie šabloninį variantą. Jiems tai atrodo tiesiog “netikra” arba bijo, kad svetainė ar elektroninė parduotuvė atrodys ne taip gerai, kaip jie norėtų. O gal tiesiog kiti pergyvena, kad kažkur interneto erdvėje ras beveik identišką elektroninę parduotuvę. Pagalvokite ir iš kitos pusės. Kai jūs užsakote unikalų sprendimą, ar tikrai jis jums bus toks, kokį jūs įsivaizduojate? Ar pasitikite dizaineriu, kuris visą tai jums ruoš? Kas bus, jei atliktas darbas pasirodys kur kas prastesnis, nei galėtumėte įsigyti jau paruoštą šabloną?

Taip atsitiko vienai mano pažįstamai įmonei. Prieš prasidedant elektroninės komercijos projektui, įmonė net negalvojo apie šabloninį dizainą. Užsakė dizainerio paslaugas. Po maždaug mėnesio laiko minėtas dizaineris parodė savo atliktą darbą. Įmonės valdžia negalėjo patikėti ką mato. Viskas, kas buvo dizaineriui susakytą, perdaryta savaip, žodžiu ne taip kaip įmonė įsivaizdavo. Dar mėgino koreguoti, sudėlioti viską pagal įmonės norus, tačiau rezultatas vis tiek buvo ne tas kokio tikėtasi. Praėjus 1,5 mėnesiui įmonė įsigijo šabloną ir toliau tęsia projektą... Jokiais būdais nenoriu įžeisti dizainerius, kurie tuo užsiima, tačiau taip atsitiko, kad viena ir kita šalis nerado bendro kompromiso. Kas iš to išėjo? Sugaištas brangus laikas ir išleista nemaža dalis projektui skirto biudžeto (juk dizaineriui reikėjo vis tiek atsiskaityti). Unikalus dizaino sprendimas gali kainuoti 10 kartų brangiau nei kokybiškas šablonas. Taip gali nutikti bet kam.

Įsigijus jau paruoštą produktą, jį galima nemažai koreguoti, keisti spalvas, išdėstymus ir t.t. Kartais reikia šabloną perdaryti tiek, kad vėliau sunku pasakyti ar tai šabloninis variantas, ar unikalus sprendimas. Šabloną rekomenduočiau rinktis tiems, kas taupo pinigus ir laiką. Surasti vienoda svetainę ar elektroninę parduotuvę yra pakankamai sudėtinga. Juk jeigu paruoštas šablonas jums patinka - kodėl gi jo nepasirinkus? Sukelsite savo produktų ar paslaugų nuotraukas, tekstus ir reklaminius skydelius - vaizdas bus dar geresnis. Įsigyjant paruoštą šabloną būkime sąžiningi ir naudokime tik vienam jūsų projektui (tai galioja tik mokamiems dizainams). Gerbkime darbą atlikusį žmogų.

opengate.lt Paskelbė opengate.lt

0 komentarai apie "Galimybė rinktis - šablonas arba unikalaus dizaino sprendimas"

Komentuoti

Vardas:


Įveskite kodą:

Komentaras: