Naudojimo instrukcijos

Elektroninėje parduotuvėje yra patalpintos demonstracinės prekės, kategorijos, įvairūs tekstai. Pradžioje išmėginkite apsipirkimą, patikrinkite ar viskas veikia ir ar gaunami užsakymo patvirtinimo laiškai. Prisiregistruokite prie paskyros, kad suprastumėte ką Jūsų klientai matys. Panagrinėkite visą administracinį valdymą, pamėginkite redaguoti prekes ir kategorijas. Demonstracinės prekės sukeltos, tam, kad greičiau perprastumėt elektroninės parduotuvės valdymą.

Susipažinkite su įdiegtais internetinės svetainės moduliais (Plėtiniai > Moduliai), pasirinkite norimą modulį ir spauskite taisyti. Matysite konkretaus modulio (pvz. Kategorijos) išdėstymą, poziciją, būseną ir t.t. Pamėginkite redaguoti norimą modulį ir redagavimo rezultatus pamatysite Jūsų e-parduotuvėje. Bet koks administravimo valdymo redagavimo išsaugojimas iš karto atsiranda Jūsų e-parduotuvėje. Norint išsaugoti bet kokius pakeitimus spauskite viršuje "Išsaugoti". Tam, kad pamatyti išsaugojimus, tiesiog spauskite ant naršyklės "Refresh" arba F5.

Eikite į Sistema > Nustatymai > Taisyti > Bendrieji ir redaguokite laukus (Parduotuvės pavadinimas, Parduotuvės savininkas, Adresas ir t.t.). Paspaudus ant "Parduotuvė", pakeiskite internetinės parduotuvės pavadinimą. Paspaudus ant "Atvaizdas" rasite "Parduotuvės logotipas". Pakeiskite į savo svetainės  logotipą (spauskite Naršyti failus > Įkelti ir išsirinkite Jūsų kompiuteryje esantį logotipą).

Išsirinkite Jums tinkamus pristatymo metodus (Plėtiniai > Pristatymas). Jei kurio nors pristatymo metodo nereikia - spauskite "Taisyti" ir nustatykite ant būsena: Deaktivuota. Redaguokite reikalingus pristatymo metodus, pvz. "Nemokamas pristatymas" > spauskite ant "Taisyti" ir įveskite savo sumą, nuo kurios klientas gaus nemokamą pristatymą. Vienas iš populiarių pristatymo metodų: "Pristatymas pagal svorį". Spauskite redaguoti, pakeiskite būseną į "Aktyvuota", pasirinkite "Pristatymas Lietuvoje" ir įveskite savo nustatytus pristatymo mokesčius pvz.  2:5.00,15:12.00 - jei prekės svoris iki 2kg, klientas matys 5LT pristatymo mokestį, jei iki 15kg - matys 12LT ir t.t. Jei aktyvuosite šį pristatymo metodą, būtina įvesti svorį ant kiekvienos prekės.

Norint naudotis "Populiariausios prekės" moduliu eikite čia: Plėtiniai > Moduliai > Populiariausios > Taisyti > viršuje matysite lauką "Produktai". Čia įveskite pradžią prekės pavadinimo, kurią norite įkelti į "Populiariausios prekės". Pvz. norint įkelti prekę "Juoda kuprinė", rašykite "Juo" ir Jums automatiškai išmes galimus prekių variantus, kurių pavadinimas prasideda su "Juo", tuomet spauskite ant jos ir ji bus patalpinta žemiau langelyje. Kai sukeliate prekes, tiesiog spaudžiate "Išsaugoti". Norint pašalinti vieną ar kitą prekę iš Populiariausių sąrašo, spauskite ant "-" ženklo. Norint pakeitimus išsaugoti, spaudžiame "Išsaugoti".

Spauskite ant Plėtiniai > Mokėjimai. Redaguokite "Bankinio pavedimo" informaciją. Jei Jūs suteikiat klientams galimybę atsiskaityti grynais, tuomet galite palikti aktyvuotą "Mokėjimas grynaisiais" metodą.

Užpildykite informaciją (Katalogas > Informacija). Jei kažkurio punkto nereikia - ištrinkite jį. Prireikus, visada galėsite papildyti reikiamus punktus.

Po visų redagavimų, vėl išmėginkite apsipirkimą Jūsų naujoje internetinėje parduotuvėje.

Kuomet susipažinsite su internetinės parduotuvės valdymu ir įsitikinsite, kad viskas veikia, galite pradėti kurti savo prekes bei kategorijas. Prieš kuriant prekes ir kategorijas, rekomenduojame ištrinti visas demonstracines prekes, nuotraukas ir kategorijas. Kartas nuo karto rekomenduojame padaryti duomenų bazės atsargines kopijas. Kopijas taip pat rekomenduojama daryti prieš atliekant didesnius pakeitimus elektroninėje parduotuvėje (pvz. naudojant greito redagavimo modulį visoms parduotuvės prekėms ir pan.). Kaip tai padaryti: Sistema > Kopijuoti/Atstatyti > spaudžiame viršuje "Atsarginė kopija", Jums sugeneruos failą, kurį išsaugokite savo kompiuteryje ir neištrinkite jo, kol vėl nedarysite naujos atsarginės kopijos. Ši kopija atstatoma tik tuomet, jei kažkas suveiktų ne taip kaip reikia, arba pvz. duomenų bazėje įvyktų klaida dėl serverio klaidos (kas atsitinka retai).

Patarimas Jūsų el. parduotuvei dėl SEO (google paieškos optimizavimas pagal raktažodžius). Prisijunkite prie parduotuvės turinio valdymo sistemos, rinkitės: Katalogas > Produktai > Pasirinkta prekė > Taisyti > Duomenys > laukas "SEO nuoroda" - tai nuoroda kategorijų ar prekių pavadinimui. Pvz. jei paliksite "SEO nuoroda" tuščią lauką, sistema pasirinktai prekei sugeneruos tokią nuorodą: jususvetaine.lt/product/product&path=78_69&product_id=138. Tai yra labai blogai SEO optimizavimui. Jei įvesite į laukelį "SEO nuoroda" pvz. batai-merginoms, tuomet tos prekės nuoroda taps: jususvetaine.lt/batai-merginoms. Tai pagerins SEO, jei klientas google paieškoje ieškos būtent "batai merginoms". Svarbu: SEO nuoroda privalo būti unikali ir nesidubliuoti (pvz. jei turite daug batų merginoms, tuomet naudokite batai-merginoms-1, batai-merginoms-2 ir t.t.). Visa tai taip pat reikėtų atlikti ir Jūsų e-parduotuvės kategorijoms bei sub kategorijoms. SEO nepripažįsta nuorodų su tarpais, tad visada naudokite atskiriamąjį ženklą "-" vietoj tarpo. Taip pat nenaudokite lietuviškų raidžių ir CAP's lock (didžiųjų raidžių). Dagiau nemokamų SEO patarimų gauna visi mūsų klientai.

Mes taip pat įdiegsime papildomą SEO nuorodos modulį, kuris palengvins Jūsų darbą. Sistema automatiškai įves SEO nuorodą naujoms prekėms ar kategorijoms pagal Jūsų įvestą pavadinimą, bet visada patikrinkite ar tokia SEO nuoroda nesidubliuoja. Jei dubliuojasi, tiesiog pridėkite galūnę -1. Pavyzdžiui: turite dvi prekes, kurių pavadinimai bus vienodi - "Batai merginoms", tuomet pirmai prekei palikite automatiškai sugeneruotą SEO nuorodą "batai-merginoms", o antrai prekei pakeiskite nuorodą į "batai-merginoms-1". Jei kurdami prekę nenorite SEO nuorodos pagal pavadinimą, tiesiog ištrinkite automatiškai sugeneruotą SEO nuorodos tekstą ir įveskite naują.

Tai tik nedidelė dalis instrukcijų, kurias reika žinoti naujos e-parduotuvės savininkui. Jei instrukcijose nerandate vienos ar kitos funkcijos modifikavimo - kreipkitės pas mus ir mes operatyviai ir išsamiai viską paaiškinsime. Reikalui esant, patys modifikuosime tai ką pageidausite ir atsiųsime Jums išsamią informaciją kaip tai padaryti patiems. Smulkūs modifikavimai niekada papildomai neapmokestinami.